A Győri Királyi Jogakadémia megszűnése után hosszú évekig nem volt jogászképzés Győrben. A győri jogászképzés újraindítását követően a munkajogi és szociális jogi tárgyak az ELTE-ÁJK-SZIF Oktatási Intézetének Civilisztikai Tanszékéhez tartoztak, majd a Széchenyi István Egyetem megalakulásától, 2002. január 1-jétől kezdődően a Kereskedelmi, Agrár- és Munkajogi Tanszék gondoskodott e tudományterület oktatásáról és kutatásáról. 2021-től a tudományterület az elismerést elnyerve önálló szervezeti egységet kapott és létrejött a Munkajogi és Szociális Jogi Tanszék.  

A Tanszék számos tárgy oktatásáról gondoskodik a jogi karon és a társkarokon. A célunk, hogy átfogó munkajogi és szociális jogi ismerteket biztosítsunk a jogász és nem jogász szakos hallgatóknak. A Tanszék oktat jogász osztatlan szakon, személyügyi, munkaügyi és szociális igazgatási alap- és mesterszakon, igazságügyi igazgatás alapszakon, emberi erőforrás tanácsadó és vezetés és szervezés mesterszakokon, valamint számos posztgraduális képzésen és a felsőoktatási szakképzésben is.

Tanszékünk munkatársai egyetemi oktatók és kutatók, akik gyakorló jogászként is tevékenykednek. Külsős óraadóink bírák, ügyvédek, jogtanácsosok és más gyakorlati szakemberek, akik a joggyakorlatban szerzett ismereteiket, tapasztalataikat adják át oktatási tevékenységük során.

Nagy figyelmet fordítunk a tehetséggondozásra. Az országos munkajogi perbeszédversenyeken az általunk felkészített hallgatók számos díjat nyertek, munkajogi témájú tudományos diákköri dolgozatokkal a helyi és az országos tudományos diákköri versenyeken rendre sikereket érnek el a Tanszék által felkészített hallgatók.